אודות ישלח אומן באבן

סיפורו של עסק ישלח מצבות מתחיל בסוף שנות הארבעים, עת אבי צבי ישלח עלה לארץ כניצול שואה במשלחת של עליית הנוער לבניית ארץ ישראל.
הוא בנה את חייו מחדש בעיר לוד ועבד במפעל אבן וסיד בשיש ובחיפוי בתים. בשנים אלה למד את סודות האמנות באבן ותוכנותיהן עד שהגיע לדרגת מומחיות באמנות סיתות האבנים.
כשנפטרה אמו גילה כי אין בעיר אף לא בעל מקצוע אחד שיוכל לבנות עבורה מצבה ראויה, והחליט לבנות אותה בעצמו. בזאת ייסד את העסק שלו והחל לבנות מצבות לבני העיר לוד. כל מי שהכיר את אבי ידע כי העבודה עימו היתה מאופיינת קודם כל ביחס האישי שלו ללקוחותיו, מרגע הזמנת המצבה עד להקמתה לשביעות רצונו המלאה של הלקוח.
את המסורת הזו אנו גאים להמשיך גם היום ואף רואים בה מצווה. כבנו המשכתי במסורת המשפחתית והתחלתי להתוודע לעולם האמנות באבן כבר בגיל 15, כשלמדתי מאבי את סודותיו והמשכתי להתמחות אצל קולגות במפעלים נוספים. היום אני ממשיך את דרכו של אבי בכל מובן המילה, החל מאמנות האבן ועד שירות הלקוחות המצוין והיחס האישי שאנחנו מקפידים עליו בכל שנות קיומו של המפעל.
ההקפדה על איכות חומרי הגלם שמהם נבנית המצבה וטיב הקמת המצבה במקום הם נר לרגלינו בדיוק כמו השירות ללקוח. כניצול שואה היה חשוב לאבי לתת ללקוח את התחושה שאנחנו מבינים ללב האדם ומעריכים את הפרטים הקטנים. הוא התעלם לעתים מהמחיר שנקב ללקוח ועשה הכל למענם כדי להבטיח שהמצבה תצא בדיוק כפי שציפו ממנה ויותר מכך. עבודות שאבי עשה קיימות עד היום במצב מצוין וזהו הקו שמנחה אותנו תמיד.
היום, גם הדור השני של לקוחותיו של אבי באים אלינו, ואנחנו מקפידים על אותה מסורת של טיב עבודה, כל בקשה נעשית ברצון וכל תיקון נעשה רק בהחלפה מוצר במוצר חדש במקרה הצורך כדי להבטיח את איכות העבודה לאורך שנים. מאז שהתחלתי לנהל את העסק בשנות ה-90, אנחנו עובדים עם אותם ספקים שאיכות מוצריהם מוכחת והם מכירים את דרישות הלקוחות ובאותן שיטות מקצועיות, אבל בטכנולוגיה מתקדמת.
גם האמינות בעינה עומדת – הלקוח תמיד מקבל בזמן ולפי דרישתו את המצבה, לא משנה באילו תנאי מזג אוויר נעבוד. הלקוח יקבל תמיד הסבר מלא וגילוי נאות על טיב חומרי הגלם, התאמתם לצרכיו וגימור העבודה באיכות הטובה שיש ולפי התקנים והחוקים ונוהגי העדות השונות. אנו מגלים גמישות בתנאי התשלום ורואים לעצמנו חובה להחזיר ולתרום לקהילה ולחברה.