גינת עדן

 גינת עדן היא חלקת אדמה מסביב למצבה או כחלק מן המצבה שופעת צמחייה מטופחת. ישנן חברות המתמחות בטיפוח גינות בסביבת מצבות, בין היתר היא דואגת לניקוי חלקת הקבר ושימור המצבה. החברות עובדות על בסיס תשלום שנתי, או בצורה חד פעמית על אספקת אדניות המכילות פרחים. גינון סביב הקבר דורש חשיבה מוקדמת. בכתבה הבאה נביא מספר שיקולים מנחים להקמת גינת עדן.

האם בכל בית עלמין ניתן להקים גינה לקבר?

לאחר פטירת קרוב משפחה תחושות האובדן הן קשות. ההגעה למקום שהוא מטופח יותר, מצויד בספסל וצמחייה חיה, עשויה להקל במעט על רגעי הפורקן. בכל בית עלמין מרשים לטפח את אזור הקבורה על ידי גינון. המשפחה צריכה לחשוב על גודל המקום המאושר להם לשתילת הצמחים. כמו כן, לא כל סוג של צמחייה יכול לצמוח בסביבת המצבה. סוגי צמחים עשויים להזיק לאבן ממנה עשויה המצבה. הצמחים נבחרים על פי עונה, סוג הקרקע ובקשת משפחת הנפטר

האם טיפוח גינות יכול להיעשות על ידי כל בן משפחה?

הטיפול בצמחיה צריך להיות על פי הבנה בסיסית בסוגי השתילים שנבחרו. חברה המיועדת להקמת גינות עדן לוקחת בחשבון המון גורמים בטרם נשתלים הצמחים. עם הנחייה ברורה לבני המשפחה המבקשים לפקוד את הקבר לעיתים תכופות ותוך כדי להעניק לו טיפול גננות בסיסי, זה בהחלט אפשרי. מומלץ כי מדיי פעם תיעשה ביקורת של החברה המצוידת בידע מקצועיות והבנה לגבי גידול הצמחים, דישון והשקיה.

האם כדאי לשים אדניות או לשתול באדמה?

לא אחת משפחות מתלבטות האם להסב שתילים באדניות לעומת שתילה באדמה סביב. שתילה באדניות מגבילה את סוגי הצמחים שיסבו והטיפול בהן שונה מטיפול בצמחייה בחלקת האדמה סביב הקבר. קיימים הבדלים גם בעלויות ובתדירות הטיפול בצמחיה שתולה בקרקע או באדניות. לא כל מקום יכול להתאים מבחינת סוג הקרקע שבו לשתילת כל סוגי הצמחים באדמה. לכן יהיו גינות שלמות שתולות באדניות בגדלים שונים בהתאמה למקום.
איך מטפלים בגינות עדן?
הטיפול בצמחייה נעשה לפי העונה. לעיתים יש להחליף את כל הצמחייה בגלל הרס שנגרם בעקבות מזג אויר סוער, שלגים, או חמסים כבד. הצמחים גדלים בהתאם לעונה המתאימה להם, מכאן שיש גינות שכל 3 חודשים נדרש להן טיפול מקיף. לכן בבחירת צמחייה מסביב לקבר צריך תכנון נכון, ידע ומקצועיות על מנת שלא יוצאו כספים לשווא וכדי שהמקום אכן ייראה מטופח וחי.
עיצוב גינות עדן
עיצוב הגינה נעשה לרוב על ידי המשפחה והמשפחות משתדלות להתאים את עיצוב הגינה לאופיו של הנפטר. למשפחות יש דרישות עיצוב והוספת אלמנטים כמו ספסל מעוצב קטן בבתי עלמין, הקמת בבית נר נשמה מיוחד בעיצובים שונים וכדומה. הקמת גינות עדן היא זיכרון חי לנפטר ומכבדת את מקום מנוחתו בצורה מיוחדת.
אם אתם חושבים על גינון מיוחד ובעיצוב מרשים לקבר של יקירכם המנוח, התקשרו אל שי ישלח מצבות אומן מספר 050-5469986 .