מצבות שיש חברון אבן ירושלמית

שיש חברון הינו אבן גיר צפופה שנחצבת ברובה באזור הרי חברון, האבן פופולרית בקרב הקהל הישראלי ומוכרת גם בשמות: חלילה (חלילה KK בגוון בהיר יותר), ג'מעין לבן, אבן ירושלמית, תשיש חברון ואבן חברון.

פיסול מצבות שיש

שיש זה קל מאוד לעיבוד ופיסול מצבות מאחר והינו רך יחסית. הוא נסיר, חלק וניתן לסתת ולחרוט בו. על מנת ליצור כיתוב על מצבה מומלץ להשתמש באותיות עופרת מובלטות בכדי למנוע את הופעת החורים הטבעיים הנוצרים בשיש חברון. ניתן לבצע חריטה ידנית בצבע שחור, חריטה בהתזת חול וכל חריטה אחרת מאחר וקל באופן יחסי לחרוט בו.

מצבות מאבן ירושלמית

היתרון הבולט בשיש זה - אבן יפה וסולידית, משדרת צניעות, אינה מנקרת עיניים, גוונה חם ונעים למראה. יחד עם זאת אבן חברון נוטה לקבל חורים וסדקים מהגשמים ומשטיפות המצבה.ולכן אינה עמידה בפני פגעי מזג האוויר, חום השמש מחליש את חוזק האבן וגורם למראה של האבן להיות בלוי ובהיר. כמו כן לאבן יש נטייה לתפוס אזוב (מעין פטריה שחורה שמתפתחת עם השנים).  ניתן לייצר מאבן זאת מצבות ליחיד, מצבות זוגיות ומצבות משפחתיות.

גווני מצבה

שיש חברון הינו בגוון כרמי, הגוונים באבן אינם אחידים ויש באבן מעין עורקים בגוונים שונים דבר המוסיף חן ויופי לאבן יחד עם זאת האבן שומרת על צביון סולידי. אבן זו נחשבת לאבן יחסית זולה מאחר וניתנת לליטוש ומהווה תחליף זול לשיש.

שימור ואחזקה
אבן חברון דורשת שימור ואחזקה באופן שותף. פעולת השימור והאחזקה כוללת איטום חורים ליטוש האבן ומריחה של ווקס לצורך שימור. הווקס הינו חומר שתפקידו להגן על האבן מפני ספיגה של מים, הדבקות אבק, הדבקות של צואת חרקים וציפורים. (בדומה לחומרי ווקס שונים מונע מטיפות המים ומכתמים לחלחל לתוך האבן). את חומר הציפוי המיוחד לשמירה ואחזקה של אבן חברון ניתן לרכוש אצל מצבות אומן באבן - ישלח מצבות.

ישלח מצבות-אומן באבן מציע שירות ייעוץ והכוונה ללא עלות גם בבית האבלים וזאת במטרה להתאים מצבה לכל תקציב להנצחת הזיכרון של יקיריכם. ניתן לשלוח מייל לכתובת:  omanbaeven@gmail.com ואנו נסייע בכל שאלה.

גלריה