מצבות שיש גרניט שחור

 שיש גרניט שחור נחצב במעמקי האדמה ולעיתים קרובות גם מתחת למים. לאורך השנים יבאו את שיש גרניט השחור אבסולוטו לארץ ישראל ממספר מקורות כמו: אפריקה, בלפסט, זימבבואה, וסין. נכון להיום היבוא העיקרי הוא מסין והודו כאשר האיכויות משתנות בהתאם למפעלים המייצרים ובהתאם למקור האבן. 

עיבוד מצבות שיש גרניט שחור

שיש גרניט שחור הינו שיש קשה מאוד לעיבוד וקשה לפיסול. החיתוך בשיש זה נעשה בעזרת לייזר או בעזרת חיתוך ביהלום תעשייתי. ניתן לחרוט על שיש זה תמונות, דיוקנים ופורטרטים למיניהם זו האבן המתאימה ביותר לעבודות מסוג זה. הפורטרט מתקבל כאשר מסטטיים בעדינות את הברק של האבן ומשתמשים בטכניקת אור וצל, שחור ולבן. הצבעים המתקבלים הינם הצבעים הטבעיים של האבן ואין שימוש בכל צבע אחר.

מצבה איכותית

ליצירת מצבה מגרניט שחור יתרונות רבים. חומר זה חזק במיוחד, עמיד בפני פגיעות מזג האוויר, אינו נפגם או מייצר עם הזמן סדקים וחורים, ואינו מתבלה. צבעו שומר על הבקר והיופי שנים רבות. 

חריטה אומנותית על גבי מצבה

ישלח מצבות-אומן באבן מתמחים בתחום סוגי חריטה זו ומקיימים חריטה אומנותית ידנית. על מצבה משיש גרניט שחור מומלצות אותיות בהתזת חול עמוק. בעבר חרטו באבן זו בחריטת יד, את השירות של חריטת יד אזמל ופטיש בית העסק ישלח מצבות, אומן באבן מספק גם כיום. השיש משתמר בברק ובצבע לאורך עשרות שנים מאחר ונחשב לשיש חזק העשוי מחומר צפוף. 

מצבות יוקרתיות
מצבות משיש גרניט שחור הינם יוקרתיות הן בשל המראה המהודר שלו והן בשל עלויות העיבוד. שיש גרניט שחור מסוג א' אינו זקוק לטיפול ותחזוקה. יש לרחוץ את המצבה בג'ילדה מאחר והמים יוצרים שכבת אבנית על המציבה. ניתן ליצור מאבן זאת מצבות מיוחדות במינן.

ישלח מצבות, אומן באבן מתמחים בייצור כל סוגי המצבות ומספקים שירות וייעוץ למשפחה האבלה. עמידה בלוחות זמנים ושרות אדיב ומתחשב הינם נר לרגלינו ואנו עמלים באדיקות ובנאמנות לשם כך. ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 08-9282986,              050-5469986 או לשלוח לנו מייל לכתובת מייל: omanbaeven@gmail.com

גלריה