מצבות בראשון לציון

 לאבד אדם קרוב הוא אירוע מצער עבור משפחתו. עם הכאב הטרי הפוקד את קרובי הנפטר ומשפחתו הקרובה הם צריכים לדאוג בזמן קצוב לסידורי הקבורה והקמת המצבה בהתאם לכללי בית העלמין וחברת קדישא. בראשון לציון קיימים שני בתי עלמין אזרחיים ובית עלמין אחד צבאי. לכל בית עלמין יש כללים להקמת המצבות וגינות עדן אשר מפוקחים על ידי המועצה הדתית העירונית וחברת קדישא הפועלת באותו מקום. במאמר הבא נעסוק ברכישת מצבות בראשון לציון.

מיקום המצבה

כאשר נקבע מותו של אדם, בית החולים דואג לתווך בין חברת קדישא מבית העלמין הקרוב אליו למשפחתו כדי לתאם את סידורי הקבורה. נקבע מועד הלוויה ומיקום הקבר. מחדר ההספדים חברת קדישא דואגת להסיע את הנפטר בהתאם לכללי ההלכה לגוש החלקה שנקבע לו ואת ההגבלים הקיימים על הקמת המצבות. לרוב הם דואגים ליידע את המשפחה על קבלני המצבות המוכרים והמורשים להקים מצבות במקום והם כבר מודעים לכללים הקיימים באותו בית עלמין.

איך בוחרים מצבה עבור הנפטר?

לאחר שהמשפחה מעודכנת במיקום והכללים לכיתוב ומידות המצבה שהם יוכלו להקים, עומד בפניהם מבחר שלם של מצבות הנבדלות על פי סוג האבן, הסיתות שלה, גודלה והכיתוב על המצבה. לכל תקציב ניתן להתאים מצבה. החשוב הוא, לדעת לבחור את סוג האבן שמחזיקה מעמד לאורך שנים ובחינת עמידות הכיתוב על מצבה. המצבה אמורה לשרוד בתנאי מזג אויר שונים, אבק ולכלוך. כל סוג אבן למצבה דורש תחזוקה שונה. קבלני המצבות מיידעים את המשפחה באופן התחזוקה ושמירה על בהירות הכיתוב ושחיקת האבן. האלמנט השני לבחירת המצבה המתאימה הוא מיקומה. אם הנפטר נקבר בקבורת סנהדרין, כלומר, קבורה בקומות, יותאם לו לוח שיש ועליו הכיתוב שנבחר. אם מדובר בקבורת שדה, באדמה, האפשרויות לעיצוב המצבה הן הרבה יותר רחבות ומגוונות.
ההאם עלות המצבות בראשון לציון שונה מערים אחרות?
כאמור, טווח מצבות מחירים בכל עיר, הוא מאוד רחב. ישנן מצבות אשר עלותן יכולה להיות נמוכה יחסית  ולעומתן קיימות מצבות שמחירן יכול להיקבע עלסכום גבוהה יותר. עלות המצבה מורכבת מסוג האבן, סוג הכיתוב, גודלה ומורכבות העיצוב והסיתות שלה. חשוב להבין שהשקעה בסוג טוב של האבן היא נמדדת לאורך זמן. אם האבן בעלת יכולת שחיקה מהירה, המשפחה תצטרך לשלם עבור שירותי תחזוקה ושיקום המצבה לעיתים קרובות יותר. אם חשוב למשפחה לשמור על נראות המצבה בצורה שתכבד את זיכרון הנפטר, הבחירה באבן וכיתוב עמיד דורשת חשיבה והשקעה.
המחפשים מצבות בראשון לציון?
ישלח מצבות אומן באבן ידועים בבניית מצבה תוך שימת דגש על מתן יחס אישי ורגיש למשפחת הנפטר. החברה מלווה את משפחת הנפטר במהלך ימי האבלות. החברה מקפידה על טיב חומרי הגלם לבניית המצבה ועיצובים ייחודיים ברמת גימור גבוהה ומוקפדת. לישלח מצבות ניסיון של כ 60 שנה בהקמת מצבות והיא ממלאה את זכותה הגדולה בנאמנות ובתחושת שליחות בהנצחת זיכרונות היקירים של כל משפחה בהתאם למסורת והמנהגים.