מצבות שיש גרניט אפור

שיש גרניט אפור מוכר בארץ גם בשם שיש סארדו משום שבעבר יבאו שיש זה מסרדוניה נכון להיום מיובא השיש מסין.

סוגים שונים של שיש גרניט

קיים מגוון רחב של אבני גרניט מסוגים ומצבעים שונים, מבין אבני הגרניט שיש גרניט אפור נחשב לשיש קל לעיבוד וזול לליטוש באופן יחסי, בהשוואה למצבות שיש גרניט אדום או גרניט שחור, לכן עלות של חומר גלם זה זולות יותר ממוצרי האבן האחרים.

חריטה וכיתוב

ניתן לבצע חריטה בכמה סוגי חריטה,  בהתזת חול או חריטה ידנית, אותיות בולטות מתוך השיש עצמו או אותיות פליז מודבקות. בעזרת עיצוב ניתן ליצר מצבה ייחודית ומרשימה בייוחד, באמצעותה ניתן יהיה לשמר את זכרון המנוח לאורך שנים רבות

מצבות איכותיות ועמידות

מצבות משיש גרניט אפור הינן חזקות איתנות ועמידות בפני פגעי מזג האוויר. המצבה שומרת על הברק הטבעי שלה לאורך זמן מצבות אלו לרוב פופולריות ונפוצות עקב עלויות העיבוד.

מצבה בעלות משתלמת
מאחר ושיש גרניט אפור הינו שיש סופג הוא סופח אילו נוזלים, דבר הגורם לכתמים בשיש ושינוי גוון. בשיש זה עלולים להיווצר כתמים של הידבקות אבק והידבקות צואת חרקים וציפורים. נחשב לשיש זול באופן יחסי מאחר וניתן לעבד אותו בקלות יחסית.

שימור מצבות גרניט אפור

בכדי לשמור על שיש מסוג גרניט אפור יש להקפיד לנקות את המצבה ולמרוח עליה חומר דוחה לחות ולכלוך. יש להשתמש אך רק בחומר ייעודי שמתאים למטרה זו. חומר ציפוי לשמירת אבן גרניט אפור ניתן לרכוש אצל אומן באבן ישלח מצבות.

מצבות שי ישלח אומן באבן מתמחים בבניית מצבות מסוגים שונים במקצועיות ובאחריות. ניתן להזמין מצבות מיוחדות, מצבות סטנדרטיות ואף שיפוץ מצבות קיימות. לפרטים צרו עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 08-9282986, 050-5469986

גלריה